wosk rzepakowy

Świece rzepakowe – ekologiczna alternatywa dla parafiny?

Najczęściej spotykany rodzaj świec, to te wykonane z parafiny. Coraz częściej mówi się również o świecach sojowych jako zamienniku. A czym jest wosk rzepakowy? Czy jest tak samo ekologiczny jak wosk sojowy? Sprawdźmy to!

Moda na woski roślinne

Na przestrzeni ostatnich 5-10 lat można zauważyć wzrost zainteresowania woskami roślinnymi. Świadomość konsumencka jest na coraz wyższym poziomie. Do niedawna jedyny rodzaj świec dostępnych w sklepach, to te z parafiny. Parafina to pochodna ropy naftowej, która w trakcie spalania wydziela substancje negatywnie wpływające na zdrowie użytkownika tj. toluen oraz benzen. Z tego powodu coraz częściej mali twórcy zaczęli używać wosków roślinnych. Najczęściej spotykany do tej pory wosk roślinny to wosk sojowy. Wosk sojowy ma mnóstwo zalet. Jest biodegradowalny, nie wytwarza żadnych negatywnych substancji dla użytkownika, spala się o wiele dłużej niż świece z parafiny. A wosk rzepakowy?

Wosk rzepakowy, czyli jaki?

Wosk rzepakowy to jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska i ekonomicznych surowców do produkcji świec. Pochodzi on głównie z Europy i jest wytwarzany z nasion rzepaku. Jest uprawiany w sposób ekologiczny i nie wymaga dużych ilości pestycydów i nawozów. Przepisy te są regulowane przez prawo europejskie. Kupując świece z wosku rzepakowego, wspieramy ekologiczne i zrównoważone praktyki produkcji, a także przyczyniamy się do ograniczenia śladu węglowego naszej planety. Droga, jaką wosk rzepakowy musi przebyć do Polski jest o wiele krótsza, niż wosku sojowego. Duże zapotrzebowanie na soję sprawiło, że człowiek zajął pod uprawę wiele naturalnych terenów. Oczywiście, soja jest uprawiana również w Europie, należy jednak zwrócić uwagę na kraj pochodzenia takiego wosku. Najprościej zrobić to poprzez wgląd w kartę charakterystyki wosku.

Świece rzepakowe alternatywą dla parafiny?

Wosk rzepakowy jest także bardzo trwały i długo pali się, co oznacza, że świece rzepakowe będą dłużej dostarczać przyjemnego zapachu w naszym domu. Jeśli szukasz świec, które są ekologiczne i przyjazne dla środowiska, warto rozważyć zakup świec z wosku rzepakowego. Jest to surowiec, który zapewnia długotrwały i jakościowy efekt, a jego produkcja nie powoduje negatywnych skutków dla środowiska i klimatu. W ofercie sklepu www.annairda.pl znajdziesz ich wiele rodzajów, przez co będziesz mogła cieszyć się długo pięknym i przede wszystkim nieszkodliwym zapachem.